Šipoš žiada, aby ľudia nepodliehali strašeniu opozície ohľadom energií. Šetriť treba, ale na ľudí budeme myslieť, tvrdí

26.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR a predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš požiadal ľudí, aby nepodliehali strašeniu opozície v oblasti energetického šetrenia.

„V návrhu zákona o štátnom rozpočte sme vyčlenili tri a pol miliardy eur na dotovanie cien domácnostiam a zamestnávateľom. Veľmi masívne sa pripravujeme na zvyšovanie cien energií v budúcom roku,” povedal Šipoš v relácii Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy.

Peniaze nekradnú

Svojmu diskusnému partnerovi, generálnemu manažérovi strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Matúšovi Šutajovi Eštokovi zároveň pripomenul, že peniaze nekradnú a nerozdávajú svojim kamarátom, ale ich pripravujú pre ľudí.

Šipoš taktiež pokladá za dobré, ak ľudia majú motiváciu šetriť. „Každý, kto vníma túto situáciu u nás i v zahraničí vie, že treba šetriť. V týchto ťažkých časoch sa musíme uskromniť, ale na ľudí budeme myslieť,” garantoval pomoc predseda poslaneckého klubu OĽaNO.

Zároveň pokladá za dôležité sa spýtať, kto bude za návrh štátneho rozpočtu hlasovať. „Počítam s podporou našich koaličných partnerov. Keď sa opozícia rozhodne ho zablokovať a budú robiť všetko pre to, aby ten rozpočet neprešiel, lebo chcú politikárčiť, tak potom žiadna pomoc pre ľudí nepôjde,” dodal Šipoš.

Ľudia chudobnejú

Matúš Šutaj Eštok v diskusnej relácii uviedol, že ľudia na Slovensku chudobnejú. „Podľa posledných prieskumov 83 percent ľudí necíti, že im súčasná vláda pomohla. Máte tu dvojcifernú infláciu,” tvrdí Šutaj Eštok.

Zároveň sa ohradil, že opozícia nestraší, aké tu bude zdražovanie. „Sám regulačný úrad povedal, že od 1. decembra je tu reálna možnosť, že teplo v niektorých mestách stúpne o viac ako 600 percent,” dodal generálny manažér Hlasu-SD.

Michal Šipoš v závere povedal, že ak chce opozícia pomôcť ľuďom, majú jej poslanci zahlasovať za rozpočet. „Ak nezahlasujete, ste obyčajný táraj a iba politikárčite,” doplnil.

Viac k témam: energetická kríza, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Šipoš žiada, aby ľudia nepodliehali strašeniu opozície ohľadom energií. Šetriť treba, ale na ľudí budeme myslieť, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: