Sagan je za triumf na pretekoch Okolo Švajčiarska vďačný, niektorú z etáp vyhral už po osemnástykrát (video)

15.6.2022 (Webnoviny.sk) – Bez šiestich dní presne rok čakal slovenský elitný cyklista Peter Sagan na triumf v pretekoch. Vlani 20. júna sa stal víťazom národného šampionátu v Bánovciach nad Bebravou, odvtedy sa o to pokúšal márne, aj keď v septembri ovládol celkovú klasifikáciu na Okolo Slovenska.

Čakanie ukončil v utorok na pretekoch Okolo Švajčiarska, na ktorých uspel v 3. etape v špurte pelotónu. Pripísal si premiérový triumf vo farbách tímu TotalEnergies, na páske zdolal Francúza Bryana Coquarda (Cofidis), Nóra Alexandra Kristoffa (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) aj Brita Thomasa Pidcocka (Ineo Grenadiers).

Takýto šprint je lotériou

“Čo ja viem, že či mám nejaké špeciálne pocity teraz. Ako som si zvykol prehrávať, tak som aj zvyknutý vyhrávať,” poznamenal Peter Sagan s úsmevom pre RTVS.

Pokračoval: “Som veľmi rád, že som mohol vyhrať. Ďakujem tímu, ako vždy. Celý deň pracovali spolu s Intermarché, Bahrainom aj BikeExchange. Ukontrolovali sme to a sme radi, že sa to podarilo premeniť na víťazstvo. Takýto šprint je lotériou a dnes vyšla mne.”

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Záver viedol po rovine

Preteky Okolo Švajčiarka svedčia Petrovi Saganovi, na tomto podujatí totiž vyhral niektorú z etáp už osemnástykrát.

“Na to, aké boli kopce, som ich pretrpel celkom v pohode a dobré bolo, že záver bol po rovine. Ďalšie etapy budú v záveroch ťažšie. Uvidíme, či sa ešte niečo bude dať ‘ušmotliť’. Ak nie, nevadí, cieľom bude ďalej sa pripravovať na Tour a dokončiť to v zdraví, lebo bude to náročné,” doplnil 32-ročný žilinský rodák.

Viac k témam: Okolo Švajčiarska
Zdroj: Webnoviny.sk – Sagan je za triumf na pretekoch Okolo Švajčiarska vďačný, niektorú z etáp vyhral už po osemnástykrát (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: