Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko reorganizovalo vedenie jeho operácií na Ukrajine, pričom tamojšiu inváziu vedie generál so skúsenosťami s bojovými operáciami v Sýrii.

Ako informuje spravodajský portál BBC, nemenovaný západný predstaviteľ potvrdil, že na čele invázie je veliteľ ruského južného vojenského obvodu, generál Alexander Dvornikov. Zdroj uviedol, že teraz očakávajú celkové zlepšenie velenia a kontroly.

Rusi majú od začiatku problémy

Reorganizácia vedenia invázie sa uskutočnila v snahe zlepšiť koordináciu medzi rôznymi jednotkami, keďže ruské skupiny boli predtým organizované a velené oddelene, dodal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko má od začiatku invázie problémy pri dosiahnutí svojich cieľov – predtým ako sa sústredilo na východný región Donbas sa mu napríklad nepodarilo obsadiť významné mestá ako Kyjev.

Prednosť môže mať politika

Zmienený predstaviteľ uviedol, že ruské taktiky zdržali menšie počty skupín ukrajinských jednotiek, ktoré konali inteligentnejšie a prekvapivo, a preto Rusko potrebuje ich zmenu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ako dodal, politické imperatívy môžu mať prednosť pred vojenskými prioritami, keďže Rusko sa snaží dosiahnuť nejaký úspech pred 9. májom, keď si krajina pripomína víťazstvo v druhej svetovej vojne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: