Ruské bombardovanie zabilo pracovníka centra humanitárnej pomoci, celkový počet obetí je už viac ako 6-tisíc

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálneho pracovníka zabilo ruské bombardovanie, ktoré v utorok zasiahlo centrum distribúcie pomoci v meste Orichiv v Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny. Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram gubernátor oblasti Oleksandr Staruch.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V dôsledku priameho zásahu centra distribúcie humanitárnej pomoci umiestneného v škole bol jeden sociálny pracovník zabitý a dve ženy utrpeli zranenia,” uviedol Staruch. Informuje o tom portál cnn.com.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajine podľa údajov Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) bolo zabitých najmenej 6 595 ukrajinských civilistov a 10 189 utrpelo zranenia. Medzi zabitými je najmenej 415 detí, 2 575 mužov, 1 767 žien a 1 838 ďalších dospelých, ktorých pohlavie ešte nie je identifikované. Informuje o tom portál cnn.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Veľký počet civilných obetí je v Doneckej a Luhanskej oblasti, čiže na východe Ukrajiny, kde boli v posledných mesiacoch najintenzívnejšie boje. Podľa OHCHR bolo v týchto oblastiach 3 939 civilistov zabitých a 5 338 zranených.

Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva uviedol, že skutočný počet obetí je podstatne vyšší. Informácie sú totiž neúplné z oblasti intenzívnych bojov, vrátane takých miest, ako je Mariupoľ, Izium, Lysyčansk, Popasna a Sjevjerodoneck.

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, bombardovanie, LĽR Luhanská ľudová republika, Lysyčansk, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, Sjevjerodoneck, Úmrtia, vojenská invázia, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské bombardovanie zabilo pracovníka centra humanitárnej pomoci, celkový počet obetí je už viac ako 6-tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: