MS vo futbale 2022 v Katare: Argentína šokujúco prehrala, Saudská Arábia v druhom polčase otočila výsledok

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Úvod tretieho dňa na futbalových majstrovstvách sveta v Katare priniesol prvé veľké prekvapenie. V súboji C-skupiny totiž výber favorizovanej Argentíny podľahol reprezentácii Saudskej Arábie 1:2 napriek tomu, že od 10. minúte viedol 1:0 po premenenom pokutovom kope hviezdneho Lionela Messiho.

Viac o téme: MS vo futbale 2022

Tesne po polčasovej prestávke však tímu z Arabského polostrova “udrel” dvakrát v rozpätí piatich minút, do listiny strelcov sa zapísali Saleh Al Shehri a Salem Al Dawsari. V ďalšom priebehu síce mali Argentínčania viac z hry, nenašli však cestu minimálne na vyrovnanie.

Výber Argentíny zaznamenal prvú prehru od júla 2019. Vtedy podľahol Brazílčanom 0:2 a potom ťahal sériu 33 duelov bez prehry. Spomenutý Messi v utorok skóroval na svojom už štvrtom svetovom šampionáte, predtým dal góly aj v Rusku 2018, Brazílii 2014 aj Nemecku 2006, bez presného zásahu zostal v Juhoafrickej republike 2010.

Výsledky utorkových stretnutí na XXII. majstrovstvách sveta vo futbale v Katare:

C-skupina:

Argentína – Saudská Arábia 1:2 (1:0)

Góly: 10. Messi (z pok. kopu) – 48. Al Shehri, 53. Al Dawsari, ŽK: 67. Al Malki, 75. Al Boleahi, 79. Al Dawsari, 82. Abdulhamid, 88. Al Abed, 90.+ Al Owais,

Rozhodoval: Vinčič (Slovin.), 88 012 divákov

Mexiko – Poľsko (17.00)

D-skupina:

Dánsko – Tunisko (14.00)
Francúzsko – Austrália (20.00)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – MS vo futbale 2022 v Katare: Argentína šokujúco prehrala, Saudská Arábia v druhom polčase otočila výsledok © SITA Všetky práva vyhradené.