Ruská armáda podnikla sériu úderov na ukrajinské ciele, opäť pritom použila hypersonické strely

20.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruská armáda oznámila, že podnikla novú sériu úderov na ukrajinské vojenské zariadenia s použitím hypersonických striel a rakiet s plochou dráhou letu.

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov v nedeľu povedal, že hypersonická strela Kinžal zasiahla ukrajinský sklad palív neďaleko čiernomorského prístavu Mykolajiv.

Kinžalom zničili muničný sklad

Predošlý deň ruská armáda uviedla, že strelu Kinžal použila na zničenie skladu munície v obci Deliatyn v Ivano-Frankivskej oblasti na západe Ukrajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Konašenkov sa vyjadril, že do útoku na sklad palív neďaleko mesta Mykolajiv nasadili aj strely s plochou dráhou letu Kalibr, ktoré vypálila vojenská loď z Kaspického mora.

Použili aj strely Kalibr

Okrem toho strely Kalibr vypálené z Čierneho mora ruská armáda použila na zničenie závodu na opravu obrnenej techniky v meste Nižyn v Černihivskej oblasti severne od Kyjeva.

Konašenkov dodal, že ďalšie strely odpálené zo vzduchu zasiahli ukrajinské zariadenie v meste Ovruč v Žytomyrskej oblasti, v ktorom majú základňu zahraniční bojovníci a ukrajinské špeciálne sily.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská armáda podnikla sériu úderov na ukrajinské ciele, opäť pritom použila hypersonické strely © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: