Rusi strieľali do protestujúcich v Chersone, použili aj ohlušujúce granáty (video)

21.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskí vojaci rozohnali demonštráciu v okupovanom meste Cherson na juhu Ukrajiny streľbou do protestujúcich.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Videozáznam zverejnený v sociálnych médiách ukázal protestujúcich na námestí, pričom zachytil aj utekajúcich demonštrantov a zvuk streľby z automatických zbraní. Podľa niektorých správ vojaci použili aj ohlušujúce granáty a niekoľko ľudí bolo zranených. Informuje o tom portál bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Cherson je dejiskom pravidelných demonštrácií proti okupácii odvtedy, ako ruská armáda mesto obsadila začiatkom marca. Cherson je najväčším z malého počtu miest, ktoré sa ruským vojakom podarilo obsadiť od začiatku invázie na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára.

Ruští vojáci v Chersonu opět střílí do neozbrojených lidí#Kherson #Ukraine️ #UkraineWar pic.twitter.com/tk9kVr1Kqf— ?? ? Jakub Misantrop (@JakubMisantrop) March 21, 2022

This video purports to show protesters in the Ukrainian city of #Kherson, in the south of #Ukraine near Crimea. They’re chanting “Go Home, Go Home” to the Russians and then the Russians open fire. ? pic.twitter.com/E0WIDpIioo— Louis Marinelli (@LouisJMarinelli) March 21, 2022

Abhorrent. Disgusting. Inhumane. Unlawful.

Russian soldiers firing at civilians in #Kherson.

Source: https://t.co/uOu4YVJR73 pic.twitter.com/Woxxy3I2Oe— Oksana Pokalchuk (@OPokalchuk) March 21, 2022

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi strieľali do protestujúcich v Chersone, použili aj ohlušujúce granáty (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: