Premiér Heger prijal paralympionikov z Pekingu, ocenil ich neoblomnosť aj odvahu (foto)

21.3.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vyzdvihol drinu, neoblomnosť a odvahu slovenských športovcov, ktorí reprezentovali Slovensko na zimných paralympijských hrách v Pekingu.

Tri zlaté medaily

Na pondelňajšom stretnutí so športovcami sa im poďakoval za reprezentáciu Slovenska a za cenné kovy, ktoré priniesli. Mrzí ho však, že vojna na Ukrajine zatienila víťazstvá a výsledky slovenských paralympionikov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Heger prijal paralympionikov z Pekingu (fotografie)

Slovenskí paralympionici dokázali už štvrté zimné hry za sebou vybojovať aspoň tri zlaté medaily. Okrem nich získali aj tri bronzové medaily.

Slovensko má limity

V hodnotení úspešnosti krajín obsadili na základe získaných medailí desiate miesto. „Teším sa na spoluprácu, keď sa trochu upokoja tieto časy, aby sme vám tie podmienky zlepšili a mohlo medzi vás pribudnúť viacej športovcov, ktorí si budú chcieť pomerať sily s tými najlepšími a prinesú ďalšie vzácne kovy,“ povedal.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Paralympionici podľa neho dopĺňajú mozaiku rozvoja športu, a to v zmysle, že každý človek by mal mať prístup k športu. Vníma ich tiež ako svetlo, ktoré ukazuje bezbariérovosť spoločnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Uznal, že v tejto oblasti má Slovensko limity. Z tohto dôvodu chce so športovcami úzko spolupracovať, aby tieto oblasti posunuli dopredu. Verí, že spoločne dokážu, aby mali športovci viac zdrojov, aby sa mohli rozvíjať a ďalší ľudia dostali príležitosť.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, ZPH Zimné paralympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Heger prijal paralympionikov z Pekingu, ocenil ich neoblomnosť aj odvahu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: