Rokovanie v tureckej Antalyi medzi Lavrov a Kulebom sa začali, cieľom je dostať za okrúhly stôl hlavy znepriatelených štátov

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Štvrtkové stretnutie medzi ukrajinským a ruským ministrom zahraničných vecí v tureckej Antalyi má pripraviť pôdu pre stretnutie lídrov oboch krajín. Povedal to turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba a šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov sa stretli na rokovaní popri medzinárodnom fóre diplomacie, ktoré sa koná v spomenutom tureckom letovisku. Čavušoglu už pred niekoľkými dňami potvrdil konanie schôdzky v trilaterálnom formáte.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa Turecko, ktoré má úzke vzťahy s oboma krajinami, usiluje byť mediátorom v rokovaní medzi bojujúcimi stranami. „Naším hlavným cieľom je spojiť troch lídrov,“ povedal Čavušoglu podľa tureckých novín Hürriyet.

Mal tým na mysli tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, ruského prezidenta Vladimira Putina a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Viac k témam: Mediátor, Rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovanie v tureckej Antalyi medzi Lavrov a Kulebom sa začali, cieľom je dostať za okrúhly stôl hlavy znepriatelených štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: