Proruskí separatisti odvážajú Mariupoľčanov do filtračných táborov, kde ich nútia k práci bez nároku na odmenu

20.3.2022 (Webnoviny.sk) – Mestská rada Mariupoľa zverejnila vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že obyvateľov mesta evakuujú do Ruska proti ich vôli. „Okupanti nútia ľudí odísť z Ukrajiny do Ruska. V priebehu uplynulého týždňa niekoľko tisíc obyvateľov Mariupoľa odviezli na ruské územie,” konštatuje vyhlásenie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ľudia končia na odľahlých miestach

Proruskí separatisti na východe Ukrajiny v nedeľu uviedli, že z Mariupoľa od 5. marca evakuovali 2 973 ľudí, vrátane 541 ľudí, ktorých odviezli v priebehu 24 hodín.

Podľa vyhlásenia mestskej rady Mariupoľa ruskí vojaci kontrolujú mobilné telefóny a doklady evakuovaných ľudí a potom ich posielajú do „odľahlých miest v Rusku”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajincov nútia k práci

Ukrajinská poslankyňa Inna Sovsunová pre britskú rozhlasovú stanicu Times Radio uviedla, že podľa starostu a mestskej rady Mariupoľa obyvatelia mesta, ktorých odvážajú do Ruska.

Majú smerovať do takzvaných filtračných táborov a „potom ich premiestňujú do veľmi vzdialených oblastí Ruska, kde ich nútia podpisovať dokumenty, že tam zostanú dva alebo tri roky a budú tam pracovať bez nároku na odmenu”.

Viac k témam: filtračné tábory, Nátlak, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Proruskí separatisti odvážajú Mariupoľčanov do filtračných táborov, kde ich nútia k práci bez nároku na odmenu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: