Príslušníčkam Hasičského a záchranného zboru, ktoré majú deti, sa upravia podmienky práce

27.3.2022 (Webnoviny.sk) – Zníži sa hranica veku dieťaťa, pod ktorú príslušníčka Hasičského a záchranného zboru, ktorá sa o dieťa stará, nemôže vykonávať štátu službu v noci, nad základný čas služby v týždni a služobnú pohotovosť. Táto veková hranica sa znižuje z troch rokov na jeden rok.

Vyplýva to z poslaneckej novely zákona o Hasičskom a záchrannom zbore, ktorú v štvrtok schválil parlament. Novelu podporilo 117 poslancov zo 121 prítomných.

Podľa schváleného návrhu príslušníčke, ktorá sa stará o dieťa, ktoré dovŕšilo jeden rok a nedovŕšilo tri roky, môže byť nariadené vykonávanie štátnej služby v noci a vykonávanie štátnej služby nad základný čas služby v týždni len s jej písomným súhlasom. Služobná pohotovosť môže byť nariadená príslušníčke, ktorá sa stará o dieťa, ktoré dovŕšilo jeden rok a nedovŕšilo 15 rokov, len s jej písomným súhlasom.

Poslankyňa Vladimíra Marcinková (klub SaS) počas prvého čítania na februárovej schôdzi parlamentu uviedla, že ide približne o 20 žien. Zastávajú takmer výlučne pozície na operačných strediskách.

Viac k témam: Hasiči, Novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Príslušníčkam Hasičského a záchranného zboru, ktoré majú deti, sa upravia podmienky práce © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: