Obce s rómskymi komunitami, ktoré sa zapojili do projektu COVID MRK, dosiahli úroveň očkovania 26 percent

27.3.2022 (Webnoviny.sk) – Obce s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít zapojené do národného projektu na riešenie nepriaznivých situácií spojených s COVID-19 (COVID MRK) dosiahli úroveň očkovania 26 percent.

Projekt tiež pomohol zlepšiť hygienické návyky v marginalizovaných skupinách. Informoval o tom Michal Šľachta z Kancelárie Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity v tlačovej správe.

Projekt priniesol očakávané výsledky

„Takáto spätná väzba je pre nás uistením, že sa nenamáhame zbytočne a že naša práca prináša výsledky priamo tam, kde to je najviac treba – medzi zraniteľnými skupinami obyvateľov, ku ktorým patria aj marginalizované rómske komunity. Teší ma, keď počujem, že projekt obciam priniesol očakávané výsledky a že mnohé z nich s jeho prínosom pre obyvateľov vyjadrili spokojnosť“, uviedol splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ján Hero.

Obce mohli mať terénnych asistentov

Terénnych asistentov vykonávalo 216 osôb v 200 obciach. Podľa počtu rómskych obyvateľov v komunite mali obce nárok na jedného alebo dvoch terénnych asistentov. Ich úlohou bolo denné monitorovanie pandemickej situácie, šírenie osvety a zvyšovanie informovanosti o ochorení COVID-19 ako aj vysvetľovanie platných opatrení.

Asistenti tiež pomáhali pri testovaní, sprevádzali na očkovanie, zabezpečovali lieky alebo asistovali s poskytovaním nevyhnutných tovarov v prípade karantény.

Viac k témam: Koronavírus, Marginalizované rómske komunity (MRK), Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Obce s rómskymi komunitami, ktoré sa zapojili do projektu COVID MRK, dosiahli úroveň očkovania 26 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: