Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej návštevy Talianska ocenila štátnym vyznamenaním exprezidenta Romana Prodiho, ktorý stál na čele Európskej komisie v rokoch, keď sa Európska únia (EÚ) najviac rozširovala.

Ocenila tak jeho pričinenie k tomu, aby sa v roku 2004 stala členskou krajinou aj Slovenská republika. Prezidentka o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Rozšírenie Únie bolo jednoznačne najväčším príspevkom k stabilite a prosperite na európskom kontinente a prínosom pre všetkých občanov EÚ. Slovensku tiež prinieslo istotu existencie v priestore slobody, demokracie a bezpečnosti,“ vyhlásila pri tejto príležitosti prezidentka.

Hlava štátu pripomenula, že Prodi sa o rozšírenie EÚ zasadzoval v čase, keď túto víziu nezdieľalo všetkých vtedajších 15 členov spoločenstva. Stále však ostal presvedčený o správnosti tohto kroku.

Fotogaléria: Zuzana Čaputová

Viac k témam: Ocenenie, Štátne vyznamenanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: