Pred súd sa začiatkom mája postaví ďalší policajt z kauzy Očistec, mal sa podieľať na sledovaní politikov

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 3. mája verejné zasadnutie s obvineným Milanom Žáčikom.

Ide o bývalého policajta, pričom prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v jeho prípade podal na súd návrh dohody o vine a treste.

Sledovanie opozičných politikov

Orgány činné v trestnom konaní Žáčikovi pripisujú činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinený bývalý príslušník protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry bol vyčlenený na samostatné konanie v rámci kauzy Očistec spolu s ďalším bývalým príslušníkom Policajného zboru Ivanom Bobockým.

Podľa medializovaných informácií sa Milan Žáčik mimo iného v minulosti podieľal na sledovaní vtedajších opozičných politikov, konkrétne súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Obvinili bývalých funkcionárov

V rámci akcie Očistec zadržali koncom roka 2020 viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov.

Stíhaní sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy činov alebo trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa.

V kauze figurujú okrem iných aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško alebo bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer.

Viac k témam: Kauza Očistec, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pred súd sa začiatkom mája postaví ďalší policajt z kauzy Očistec, mal sa podieľať na sledovaní politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: