Pošta vydala známku k výročiu uvedenia do prevádzky Košicko-bohumínskej železnice

19.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská pošta vydáva poštovú známku Spoločné vydanie s Českou Republikou: 150. výročie uvedenia do prevádzky Košicko-bohumínskej železnice. Známka má nominálnu hodnotu 1,85 eura a rozmery 44,4×30,75 mm vrátane perforácie.

Vychádza vo forme hárčeka s jednou známkou a jedným kupónom. Známku vytlačila technikou oceľotlače v kombinácii s ofsetom spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Hlavným motívom poštovej známky je parný rušeň s kužeľovito ukončeným kotlom radu 110, ktorý bol v roku 1908 vyvinutý pre vysokohorské prostredie šéfkonštruktérom Rakúskych štátnych dráh Karlom Gölsdorfom. Pre Košicko-bohumínsku železnicu bola v roku 1918 modifikovaná séria l p na prepravu ťažkých rýchlikov. Hárček poštovej známky stvárňuje historickú mapu so zvýraznenou trasou Košicko-bohumínskej železnice.

Viac k témam: Poštová známka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pošta vydala známku k výročiu uvedenia do prevádzky Košicko-bohumínskej železnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: