Polícia začala pokutovať účastníkov lockdownových večierkov na Downing Street, Johnson sa sankcii zatiaľ vyhol

29.3.2022 (Webnoviny.sk) – Britská Metropolitná polícia rozdá 20 pokút v rámci vyšetrovania vládnych večierkov, ktoré porušili pandemické pravidlá. Polícia nezverejní, kto dostane pokuty a ani nepotvrdí, ktorých podujatí sa týkajú.

Premiér “išiel” príkladom

Úrad britského premiéra však uviedol, že ak bude Boris Johnson medzi pokutovanými, oznámia to. Vyšetrovatelia majú podľa polície ešte značné množstvo materiálu na posúdenie a v budúcnosti tak môžu nasledovať ďalšie pokuty, informuje spravodajský portál BBC.

Polícia vyšetruje 12 podujatí od mája 2020 do apríla 2021, ktoré mohli porušiť pravidlá počas lockdownu. Na minimálne troch sa zúčastnil aj premiér Johnson.

Kauza “partygate”

V rámci vyšetrovania polícia rozposlala viac ako 100 dotazníkov, prostredníctvom ktorých sa pýtala ľudí na ich účasť na večierkoch.

Kauza známa ako „partygate“ vyvolala verejné pobúrenie a výzvy na odstúpenie Johnsona z postu premiéra. Tie odzneli aj z radov jeho Konzervatívnej strany.

Viac k témam: Lockdown, partygate, protipandemické opatrenia, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia začala pokutovať účastníkov lockdownových večierkov na Downing Street, Johnson sa sankcii zatiaľ vyhol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: