Počet pracovných ponúk na Profesii láme rekordy, pribúdajú aj miesta vhodné pre ľudí z Ukrajiny

16.4.2022 (Webnoviny.sk) – Pracovný portál Profesia.sk zaznamenal v marci rekordných, takmer 33-tisíc zverejnených voľných pozícií. Zamestnávatelia hľadajú najmä ľudí v odvetviach obchodu, výroby a v oblasti informačných technológií.

Najviac ponúk pribudlo v Bratislavskom, najmenej v Prešovskom kraji. Spoločnosť Profesia o tom informovala v tlačovej správe.

Pracovné ponuky stále pribúdajú

Počet ponúk pre uchádzačov o zamestnanie stále rastie. Oproti januáru minulého roka sa počet pracovných príležitostí zdvojnásobil.

Viac ako 12-tisíc pozícií ponúkajú zamestnávatelia v Bratislavskom kraji. Voľné pracovné miesta sú však vo všetkých regiónoch.

Viac než 3,3 tisíca zamestnancov potrebujú získať v Trnavskom kraji, ale takmer 3-tisíc pozícií čaká na uchádzačov a uchádzačky o zamestnanie aj v Žilinskom a Trenčianskom, Nitrianskom či Košickom kraji.

Zamestnávatelia pri pridávaní inzerátov čoraz častejšie označujú aj pracovné ponuky, ktoré sú vhodné pre ľudí z Ukrajiny. Počas minulého mesiaca tvorili už 11 percent z celkového počtu publikovaných inzerátov.

Najviac ponúk bolo v obchode

Počas marca zamestnávatelia zverejnili najviac pracovných ponúk v odvetví obchodu. Tieto ponuky predstavovali 18 percent z celkového počtu pridaných inzerátov.

Hľadali sa zamestnanci na pozície predavača alebo predavačky, odborného predajcu, či predajkyne alebo pokladníka, resp. pokladníčky.

Mnoho firiem sa stále usiluje získať zamestnancov do výroby, z celkového množstva pozícií ich bolo 15 percent. Zamestnávatelia majú záujem o operátorov výroby, skladníkov, robotníkov a montážnikov.

Oblasť informačných technológií patrí k tým, ktoré dlhodobo bojujú s nedostatkom špecialistov. Obrovský záujem je tak o odborníkov a odborníčky z tejto oblasti, napríklad o programátorov, alebo softvérových inžinierov. Ponuky pre ľudí z IT tvorili z celkového počtu 14 percent.

Atraktívnou je aj administratíva

Najviac kandidátov a kandidátok počas minulého mesiaca reagovalo na ponuky v segmente žurnalistika, polygrafia a médiá.

Atraktívnou je pre uchádzačov a uchádzačky o zamestnanie oblasť administratívy. Väčší počet záujemcov reflektuje aj na zverejnené ponuky v odvetví prekladateľstvo a tlmočníctvo.

Viac k témam: pracovné ponuky, Trh práce, Voľné pracovné miesta, Zamestnanosť, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet pracovných ponúk na Profesii láme rekordy, pribúdajú aj miesta vhodné pre ľudí z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: