OĽaNO podáva trestné oznámenie na Blahu, Harabina a Jakubca. Dôvodom je obhajoba ruskej agresie (video)

7.3.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci koaličného hnutia OĽaNO Kristián Čekovský a Andrej Stančík podajú na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie na osoby vystupujúce na sociálnych sieťach ako Ľuboš Blaha, Štefan Harabin a Martin Jakubec.

Ako informovali na pondelkovom brífingu, dôvodom je schvaľovanie ruskej agresie voči Ukrajine. „Je očividné, že v tejto krajine operuje skupina ľudí, ktorí dlhodobo šíria ruskú propagandu a aj v čase vojny obhajujú kroky Vladimira Putina,” povedal Čekovský s tým, že aktivity týchto osôb majú dosah na státisíce ľudí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„A práve to môže v čase vojny znamenať ohrozenie mieru a bezpečnostných záujmov SR,” zdôraznil Čekovský. Doplnil, že šírenie propagandy pomáha agresorovi zotrvať vo vojne a vraždiť nevinných ľudí. Podľa Čekovského môžu aktivity spomenutých osôb zahŕňať skutkové podstaty trestných činov sabotáže, vlastizrady alebo napríklad ohrozenia mieru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Poslanec Stančík doplnil, že konanie predmentnýnch osôb je neospravedlniteľné. „Demokracia sa musí brániť voči šíreniu lží, voči dezinformáciám a voči nepriateľskej propagande,” dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO podáva trestné oznámenie na Blahu, Harabina a Jakubca. Dôvodom je obhajoba ruskej agresie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: