Niektorí ľudia sa snažia dostať preč z Ruska cez fínske hranice, obávajú sa vyhlásenia stanného práva

4.3.2022 (Webnoviny.sk) – Na fínsko-ruskom hraničnom priechode Vaalimaa, asi 120 kilometrov východne od Helsínk, evidujú zvýšený nápor v podaní bežných ruských občanov, ktorí sa snažia utiecť z krajiny ovládanej režimom prezidenta Vladimira Putina. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ľudia sa snažia dostať preč z Ruska, pretože sa šušká, že vláda by mohla čoskoro zaviesť stanné právo, aby sa vysporiadala s demonštráciami proti invázii na Ukrajinu.

„Ľudia na Ukrajine sú naši ľudia, naša rodina,“ uviedla nemenovaná mladá Ruska, ktorá na návrat do vlasti nepomýšľa. „Nie, kým je tam táto hrozná vláda,“ podotkla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Fínsko síce nepatrí do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), no podľa najnovších prieskumov verejnej mienky si čoraz viac Fínov myslí, že nadišiel čas, aby sa ich krajina pripojila k NATO a získala ochranu, ktorú by členstvo v aliancii prinieslo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektorí ľudia sa snažia dostať preč z Ruska cez fínske hranice, obávajú sa vyhlásenia stanného práva © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: