Najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku spustil svoj program pomoci pre utečencov z Ukrajiny

4.3.2022 (Webnoviny.sk) – Program pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny spustil aj najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku. V jednotlivých krajinách, v ktorých pôsobí, bude mať rôzne formy. Týka sa ubytovania, starostlivosti o deti a možnosti práce.

Informoval o tom v piatok v tlačovej správe Marián Galajda, hovorca spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR).

Utečencom vedia dať aj prácu

V prvých dňoch vojnového konfliktu spoločnosť vytvorila podmienky, aby za súčasnými zamestnancami z Ukrajiny, ktorí o to mali záujem, mohli pricestovať ich rodiny. Poskytnuté im bolo bezpečné zázemie v podobe ubytovania a nevyhnutnej pomoci.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podľa predsedu predstavenstva TMR Igora Rattaja v Česku v golfom rezorte dali utečencom k dispozícii dvadsať izieb na dva mesiace v tamojšom hoteli.

„Na Slovensku v spolupráci s občianskym združením Tatry máme radi organizujeme komplexnú pomoc pre ďalšie desiatky utečencov z Ukrajiny, ktorým dáme k dispozícii jedno celé ubytovacie zariadenie, v prípade záujmu im vieme poskytnúť aj prácu,“ dodal.

Pomôžu celým rodinám

Podľa Diany Migaľovej zo spomínaného občianskeho združenia chcú utečencom poskytnúť nielen strechu nad hlavou, ale komplexnú pomoc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„To znamená, postarať sa nielen o dospelých, ale aj o deti a pomôcť rodinám so starostlivosťou o ne. Prichádzajú v extrémne náročnej situácii a my urobíme všetko pre to, aby to pod Tatrami zvládli čo najlepšie,“ vysvetlila Migaľová.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku spustil svoj program pomoci pre utečencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: