Hokejoví legionári opúšťajú ruskú KHL, Ufa prišla pre vojnu na Ukrajine o trio Fínov z najlepšieho útoku

4.3.2022 (Webnoviny.sk) – Kontinentálnu hokejovú ligu (KHL) opúšťajú na prahu play-off skvelí Fíni, ale aj iní legionári. Hokejový klub Salavat Julajev Ufa už nemôže počítať s trojicou olympijských víťazov z Pekingu, ktorí tvorili najúdernejší útok tímu z Baškirska.

Po Markusovi Granlundovi, ktorý opustil Ufu už pred stredajším prvým duelom štvrťfinále Východnej konferencie proti Sibiru Novosibirsk, dávajú tímu zbohom aj útočníci Sakari Manninen a Teemu Hartikainen. Odchádza aj ich krajan z bránky Juha Metsola a dánsky obranca Philip Larsen.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Metallurg Magnitogorsk tiež potvrdil stratu na brankárskom poste, zmluvu s klubom rozviazal ďalší zlatý Fín zo ZOH v Pekingu 2022 Jussi Olkinuora. Informácie priniesol ruský hokejový web championat.com.

Masívny odliv hráčov a tiež pár klubov z KHL spôsobilo ruské vojnové vyčíňanie na Ukrajine. Minulý týždeň KHL opustil fínsky hokejový tím Jokerit Helsinki a predčasný koniec v prestížnej profilige ohlásil aj lotyšský klub Dinamo Riga.

Rusko sa snažia opustiť i ďalší zahraniční hokejisti. Pre obmedzené lety z krajiny to ale nie je jednoduché a samotné kluby hráčov nechcú púšťať pred koncom sezóny.

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejoví legionári opúšťajú ruskú KHL, Ufa prišla pre vojnu na Ukrajine o trio Fínov z najlepšieho útoku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: