Muža spájaného so smrťou právnika Ernesta Valka odsúdili pre zabitie komplica, usmrtiť ho mal nechtiac

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Súhrnný trest na 16 a pol roka väzenia uložil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici Jozefovi R. známemu z kauzy vraždy právnika Ernesta Valka. Ako informoval portál televízie Joj noviny.sk, prípad sa týka smrti jeho komplica Antona Hupku.

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry zavraždil Jozef R. Hupku pre obavu z toho, že sa preriekne o ich spoločne páchaných zločinoch. Podľa rozsudku však usmrtil svojho kamaráta nechtiac.

„Súd prekvalifikoval úkladnú vraždu Hupku na nedbanlivostný trestný čin,” napísal portál s tým, že Jozefa R. zároveň odsúdili aj pre nedovolené ozbrojovanie. Ten si pritom už odpykáva jedenásťročný trest, ktorý dostal pre prepadávanie komerčných bánk.

„Za usmrtenie komplica s ilegálnou zbraňou tak dostal päť a pol roka,” skonštatovali noviny.sk. Portál dodal, že v prípade vraždy Valka súd ešte proces nerozbehol.

Viac k témam: Vražda Ernesta Valka
Zdroj: Webnoviny.sk – Muža spájaného so smrťou právnika Ernesta Valka odsúdili pre zabitie komplica, usmrtiť ho mal nechtiac © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: