Mladý ukrajinský majster bojového umenia sambo Arťom Prymenko zahynul pri ruskom bombardovaní s celou svojou rodinou

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vojna na Ukrajine si vyžiadala život ďalšieho mladého talentovaného športovca. Šestnásťročný majster bojových umení sambo Arťom Prymenko zahynul spoločne s celou svojou rodinou pri ruskom leteckom útoku na mesto Sumy. Informoval o tom denník Ukrajinská pravda.

Mladý Ukrajinec mal sľubne rozbehnutú kariéru v odvetviach zmiešaných bojových umení (MMA). Informáciu o jeho úmrtí potvrdil aj jeho tréner Jevhen Leonenko.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

“Večer pri náletoch ruských jednotiek na obytné štvrte civilistov v Sumách zomrel môj zverenec Arťom Prymenko, narodený v roku 2006, niekoľkonásobný šampión ukrajinského šampionátu v Sambo. Je to veľká bolesť,” oznámil smutnú správu Leonenko na fejsbúku.

Sambo je bojové umenie, ktoré spája techniky džuda s regionálnymi druhmi zápasenia z bývalého Sovietskeho zväzu (ZSSR).

Počas ruskej agresie na Ukrajine už predtým zahynul biatlonový talent Jevhen Malyšev, dvaja ukrajinskí futbalisti či mladý basketbalista Bohdan Popova.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý ukrajinský majster bojového umenia sambo Arťom Prymenko zahynul pri ruskom bombardovaní s celou svojou rodinou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: