McDonald’s si uvedomuje dôležitosť zelene v hlavnom meste a chce motivovať vo výsadbe aj ostatných

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť sa stala významným darcom iniciatívy 10 000 stromov.

Spoločnosť McDonald’s už dlhodobo podniká kroky, ktoré vedú k udržateľnejším riešeniam. Postupne redukuje používanie plastov, zameriava sa na čistotu nielen v okolí svojich prevádzok, ale tiež v celých komunitách, a pomáha vytvárať podmienky pre lepšiu biodiverzitu v mestách. V rámci kontinuálnych krokov udržateľných projektov sa tentokrát zapojila do iniciatívy 10 000 stromov, kde podporila systematické obnovovanie drevín v Bratislave. Financovala výsadbu 26 stromov a získala štatút významného darcu hlavného mesta.

Magistrát hlavného mesta Bratislava spustil iniciatívu 10 000 stromov v roku 2019, s cieľom priniesť zeleň do mestských častí, v ktorých je jej prítomnosť viac ako žiadúca. Zeleň v meste totiž zohráva viacero dôležitých funkcií – chráni ulice pred prehrievaním, čistí ovzdušie a zároveň poskytuje vzácne útočisko pre rôzne živočíchy. Udržiavanie drevín je kľúčovým faktorom vedúcim k zachovaniu či dokonca zlepšovaniu biodiverzity v Bratislave. Koncept iniciatívy je založený aj na podpore zo strany partnerov z radov firiem, organizácií a inštitúcií. Spoločnosť McDonald’s sa ako dobrý sused do iniciatívy zapojila, aby skvalitnila komunitám každodenný život v meste. Na základe výšky príspevku získala špeciálny štatút významného darcu.

“Zodpovedný prístup je dôležitou súčasťou podnikania spoločnosti McDonald‘s. Som rada, že ako bratislavská rodáčka som svedkom toho, že Bratislava sa stáva nielen stredoeurópskou dominantou a moderným mestom, ale tiež prichádza s mnohými udržateľnými riešeniami pre lepší komunitný život. Naša spoločnosť McDonald‘s si uvedomuje dôležitosť každej zelenej iniciatívy v prospech prírodnej symbiózy. Preto sme sa rozhodli podporiť projekt hlavného mesta Bratislava –  10 000 stromov – a to výsadbou 26 stromov, ktoré symbolizujú počet rokov našej spoločnosti na Slovensku. Vysadené stromy sa nachádzajú v blízkosti našich prevádzok a my sme potešení nielen z toho, že sme sa stali významný darcom, ale najmä preto, že tieto stromoradia budú dlhé roky skrášľovať a predovšetkým zlepšovať životné prostredie. Týmto spôsobom by sme chceli inšpirovať aj ďalšie firmy, organizácie či jednotlivcov, aby sa do projektu zapojili a pomohli z Bratislavy vytvoriť ešte zelenšie, čistejšie a krajšie miesto,” hovorí Lucia Poláčeková, PR manažérka pre spoločnosť McDonald’s na Slovensku. Pre McDonald’s je téma biodiverzity blízka. Už v minulosti v spolupráci s ornitológmi navrhla originálne vtáčie búdky, kde môžu malí operenci dodnes kedykoľvek zahniezdiť. Nachádzajú sa pri 20 reštauráciách McDonald’s naprieč celým Slovenskom. Navyše, v najbližších týždňoch pribudnú pri mnohých prevádzkach aj hmyzie hotely.

Na dôležitosť prítomnosti zelene v hlavnom meste upozorňujú aj známi influenceri a osobnosti ako napríklad Patra Bene či Braňo Deák, ktorí sa rozhodli projekt podporiť.  Patra Bene pokrstila nové uličné stromoradie na Račianskej ulici, ktoré vzniklo vďaka príspevku spoločnosti McDonald’s, a prostredníctvom svojich sociálnych sietí vyzýva verejnosť a ďalšie firmy, aby sa do iniciatívy 10 000 stromov zapojili tiež. Ďalšie dve stromoradia, ktorých výsadbu podporil McDonald’s, sú umiestnené pri hlavnom ťahu na Rožňavskej ulici a pri ulici Na križovatkách.

Od roku 2019 sa v rámci iniciatívy 10 000 stromov vysadilo 3 127 vzrastlých stromov, 7 048 kríkov a 20 000 sadeníc. Iniciatíva 10 000 stromov pokračuje naďalej v snahe dostať do mesta čo najviac kvalitnej zelene a prispieť tým k adaptácii Bratislavy na klimatické zmeny. “Sme presvedčení, že mesto má za úlohu vzbudiť záujem svojich obyvateliek a obyvateľov o zveľaďovanie verejného priestranstva, v ktorom spoločne žijeme a fungujeme. Jedným zo spôsobov, ako sa starať o svoje prostredie naokolo, je aj výsadba novej, funkčnej a perspektívnej zelene, ktorá je dôležitou investíciou do kvalitného života v meste pre nás aj pre naše budúce generácie. Stromy sú v meste nesmierne dôležité. Každým rokom obyvatelia a obyvateľky Bratislavy pociťujú dopady klimatických zmien na svojich životoch. Stromy prinášajú nielen lokálne ochladzovanie, zbavujú mesto smogu, sú domovom biologickej rozmanitosti, ale robia mesto prirodzene krajším a vďaka nim sú naše ulice ešte aj tichšie,” hovorí na tému dôležitosti výsadby stromov Ivan Petro, vedúci oddelenia tvorby mestskej zelene hlavného mesta Bratislava.

Zapojte sa aj vy

Podporiť iniciatívu môžu firmy, organizácie a inštitúcie darovaním ľubovoľnej sumy  na výsadbu ďalších stromov či darovaním celého stromu v hodnote 700 eur. Zapojiť sa môže aj verejnosť, ktorá môže poskytnúť pomoc v rámci dobrovoľníckych aktivít a skrášliť Bratislavu vlastnými rukami. Podujatia spojené s výsadbou stromov hlavné mesto priebežne zverejňuje na stránke www.10000stromov.sk.

Informačný servis

Viac k témam: 10 000 stromov, McDonald´s, PR, Výsadba stromov
Zdroj: Webnoviny.sk – McDonald’s si uvedomuje dôležitosť zelene v hlavnom meste a chce motivovať vo výsadbe aj ostatných © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: