Desať rakiet Javelin na jeden ruský tank, Američania oživujú politiku Lend-Lease

7.4.2022 (Webnoviny.sk) – Americký Senát „oživuje“ tzv. politiku Lend-Lease, ktorá by administratíve prezidenta Joea Bidena umožnila efektívnejšie posielať zbrane a iné zásoby na Ukrajinu. Referuje o tom web politico.com.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Spomenutý Lend-Lease alebo zákon o pôžičke a prenájme predstavuje opatrenie Spojených štátov, ktoré umožňovalo počas druhej svetovej vojny pomáhať materiálne a vojensky Spojenému kráľovstvu, Číne, jednotkám v slobodnom Francúzsku, Sovietskemu zväzu a ďalším spojeneckým krajinám v boji proti nacistickému Nemecku. Senát jednomyseľne schválil obnovu tohto programu počas hlasovania v stredu neskoro večer.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kongres nedávno schválil takmer 14 miliárd dolárov na vojenskú a humanitárnu pomoc pre Ukrajinu, z ktorých časť sa už rozdelila. V utorok ministerstvo zahraničných vecí oznámilo dodatočných 100 miliónov dolárov na financovanie rakiet Javelin a ďalšieho materiálu, čím sa celková bezpečnostná pomoc od začiatku ruskej invázie 24. februára zvýšila na 1,7 miliardy dolárov.

Najnovšia pomoc znamená, že Ukrajinci budú mať priemerne k dispozícii 10 rakiet Javelin na jeden ruský tank.

Viac k témam: Americký prezident, Americký senát, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Desať rakiet Javelin na jeden ruský tank, Američania oživujú politiku Lend-Lease © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: