Bratislava rozšíri Bod prvého kontaktu a podpory pre ľudí z Ukrajiny (video)

12.3.2022 (Webnoviny.sk) – Mesto Bratislava rozšíri Bod prvého kontaktu a podpory pre ľudí z Ukrajiny, ktorý zriadilo v spolupráci so ŽSR, Ministerstvom vnútra SR a mimovládnymi organizáciami Kto pomôže Ukrajine a Liga za ľudské práva v priestoroch Hlavnej vlakovej stanice začiatkom minulého týždňa.

Hovorkyňa hlavného mesta SR Dagmar Schmucková dodala, že počet prichádzajúcich ľudí z Ukrajiny stále rastie. Z tohto dôvodu je priamo pri budove stanice umiestnený dodatočný stan a pripravená je aj ďalšia plocha v bezprostrednej blízkosti stanice, kde vedia rýchlo zriadiť ďalší veľkokapacitný stan pre stovky ľudí, kde si budú môcť oddýchnuť a istý čas prečkať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Schmucková priblížila, že za ten čas v ňom dostalo pomoc zhruba 10-tisíc ľudí prichádzajúcim z Ukrajiny pred vojnovým konfliktom. Okrem základných informácií a občerstvenia majú utečenci možnosť si v rámci Bodu prvého kontaktu oddýchnuť, nabiť si telefón či získať SIM kartu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Na mieste zriaďovatelia poskytujú aj právnu pomoc a psychologickú podporu a dobrovoľníci pomáhajú aj s naplánovaním cesty či transferom v rámci mesta. Bratislava vytvorila aj webovú podstránku mesta, ktorá obsahuje všetky základné praktické informácie a dostupné možnosti pomoci.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava rozšíri Bod prvého kontaktu a podpory pre ľudí z Ukrajiny (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: