Biden sa obáva použitia chemických a biologických zbraní na Ukrajine, lebo Putin je pritlačený k stene

22.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin je podľa amerického prezidenta Joea Bidena „pritlačený k stene”, čo zvyšuje možnosť, že sa prikloní k použitiu chemických alebo biologických zbraní na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na podujatí s podnikateľmi vo Washingtone sa šéf Bieleho domu vyjadril, že verí, že Rusko pripravuje nové operácie pod falošnou vlajkou. „Tiež naznačujú, že Ukrajina má biologické a chemické zbrane. To je jasné znamenie, že zvažuje použitie oboch,” cituje Bidena spravodajský portál BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Predstavitelia Spojených štátov a spojeneckých krajín opakovane varujú, že Rusko môže využiť tvrdenia o chemických zbraniach ako zámienku na to, aby samo takéto zbrane použilo. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan už skôr počas marca upozornil tajomníka ruskej bezpečnostnej rady, že Moskva bude čeliť následkom, ak na Ukrajine použije chemické alebo biologické zbrane.

Viac k témam: Americký prezident, Biologické zbrane, Chemické zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden sa obáva použitia chemických a biologických zbraní na Ukrajine, lebo Putin je pritlačený k stene © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: