Aj Premier League škrtla Abramoviča ako šéfa FC Chelsea, na chod klubu to nebude mať vplyv

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Anglická futbalová Premier League zakázala Romanovi Abramovičovi riadiť londýnsky tím FC Chelsea po tom, čo britská vláda uvalila na neho ako majiteľa klubu sankcie za ruskú vojenskú agresiu proti Ukrajine.

Rozhodnutie ligovej rady voči tomuto ruskému oligarchovi je bodkou za jeho 19-ročným riadením klubu zo západného Londýna, no hráčov priamo neovplyvní. “Rozhodnutie predstavenstva nemá vplyv na schopnosť klubu trénovať a hrať zápasy,” uvádza sa vo vyhlásení Premier League.

Tím môže pokračovať

Tím môže pokračovať vo svojej činnosti na základe licencie vydanej britskou vládou. A to aj napriek tomu, že Briti vo štvrtok zmrazili Abramovičov majetok a zároveň na neho uvalili sankcie za väzby na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Chelsea nechala v dôsledku sankcií zmraziť firemné kreditné karty od Barclaycard. Abramovič už minulý týždeň pred sankciami oznámil, že ponúkne Chelsea na predaj.

Dohľad nad procesom

Britská vláda si vynútila dohľad nad procesom predaja úradujúceho šampióna Ligy majstrov, na ktorom pracuje investičná banka Raine Group. Abramovič pôvodne dúfal, že výťažok prevedie na novú nadáciu pre obete vojny na Ukrajine, hoci sa dosiaľ verejne nevyjadril, že odsudzuje Putina z jej rozpútania.

Vláda však schváli iba predaj, z ktorého Abramovič, resp. jemu blízki ľudia nebudú mať prospech. “Výťažok z akéhokoľvek predaja nemôže ísť na konto jednotlivca, kým sa naňho vzťahujú sankcie,“ uviedla britská vláda.

Jeden z najúspešnejších tímov

Abramovičova diskvalifikácia z Premier League zastavila prvého miliardárskeho zahraničného vlastníka futbalového klubu v Anglicku, ktorého majetok zmenil Chelsea na jeden z najúspešnejších tímov za posledných 20 rokov.

“The Blues” s finančným portfóliom Romana Abramoviča vyhrali štyrikrát anglickú ligu, zatiaľ naposledy v roku 2017. Za 19 rokov ruského správcovstva získal tento klub 18 trofejí vrátane dvoch triumfov v Lige majstrov. Minulý mesiac pridali aj triumf z majstrovstiev sveta klubov (FIFA).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta klubov, Premier League, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj Premier League škrtla Abramoviča ako šéfa FC Chelsea, na chod klubu to nebude mať vplyv © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: