Žilinka podpísal Memorandum o spolupráci medzi ukrajinskou a slovenskou generálnou prokuratúrou (video)

13.3.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka podpísal spolu s generálnou prokurátorkou Ukrajiny Irynou Valentynivnou Venediktovou v Užhorode Memorandum o spolupráci medzi Generálnou prokuratúrou Ukrajiny a Generálnou prokuratúrou SR. Informoval o tom vo svojom profile na sociálnej sieti po skončení stretnutia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dôvodmi pre podpis memoranda bolo zaistenie efektívnej spolupráce a maximálnej možnej pomoci v trestných konaniach týkajúcich sa medzinárodného ozbrojeného konfliktu na Ukrajine, zhromažďovania a zaznamenávania dôkazov o vojnových zločinoch a porušeniach medzinárodného humanitárneho práva potrebných pre súdne konania, výmeny informácií a vzájomného poskytovania právnej pomoci vrátane využívania odovzdávania trestných konaní a vydávania osôb.

Žilinka a jeho rezortná kolegyňa Venediktová si na stretnutí vymenili informácie o trestných konaniach vedených slovenskou a ukrajinskou generálnou prokuratúrou pre trestné činy proti ľudskosti a vojnové trestné činy, ktoré mali byť spáchané v súvislosti s vojenským napadnutím Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„S generálnou prokurátorkou sme diskutovali aj o konkrétnej ponuke, ktorú som jej predložil na poskytnutie ubytovacích kapacít rezortu prokuratúry Slovenskej republiky pre kolegov z ukrajinskej prokuratúry a ich príbuzných v rámci humanitárnej pomoci, o ktorú prejavili záujem,“ priblížil prokurátor.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka podpísal Memorandum o spolupráci medzi ukrajinskou a slovenskou generálnou prokuratúrou (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: