Zhorenému domovu dôchodcov v Spišskej Novej Vsi pomôže rezerva Hegera, na obnovu pôjde 200-tisíc eur

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na obnovu požiarom poškodeného Domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi pôjde 200-tisíc eur z rezervy predsedu vlády. Informoval o tom premiér Eduard Heger (OĽaNO) počas tlačovej konferencie pred domovom dôchodcov, kam prišiel v rámci svojho pracovného programu na východe.

Krátko predtým navštívil aj tých seniorov, ktorých po požiari umiestnili do priestorov tamojšieho Školiaceho zariadenia vzdelávania a prípravy v časti Predná Huta.

Ničivý požiar

„Pred takmer mesiacom seniori čelili ničivému požiaru, ktorý ich pripravil o zázemie. Bolo veľkým šťastím v nešťastí, že nikto neprišiel o život, a to vďaka rýchlemu nasadeniu bezpečnostných zložiek a odvážnym opatrovateľkám, ktoré pacientov premiestnili do bezpečia,“ uviedol premiér neskôr na sociálnej sieti k udalostiam z konca marca.

Finančnú pomoc vo výške 100-tisíc eur v súvislosti s požiarom poskytne mestu aj Košický samosprávny kraj (KSK). Krajskí poslanci to v pondelok schválili počas zasadnutia Zastupiteľstva KSK. Peniaze pôjdu z rezervného fondu na odstraňovanie následkov požiaru a škôd.

Všetkých sa podarilo evakuovať

Oheň zachvátil strechu domova dôchodcov na sídlisku Tarča 29. marca krátko po obede. V domove sa nachádzalo 190 klientov a štyri desiatky zamestnancov, všetkých sa podarilo evakuovať a nikto sa nezranil. Umiestnení boli vo viacerých zariadeniach v meste aj okolí. Podľa primátora mesta Pavla Bečarika bol objekt po požiari zdevastovaný na približne 30 až 40 percent.

Likvidácia škôd a sprevádzkovanie časti objektu si podľa prvých odhadov vyžiada náklady v objeme do 2,5 milióna eur. Mesto sa s prosbou o finančnú pomoc prostredníctvom darovacieho účtu obrátilo aj na samosprávy a podnikateľské subjekty. Čo najskôr by chcelo pristúpiť k opravám v objekte a sprevádzkovať aspoň prvé až tretie poschodie s kapacitou 100 až 150 klientov.

Viac k témam: Domov dôchodcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Zhorenému domovu dôchodcov v Spišskej Novej Vsi pomôže rezerva Hegera, na obnovu pôjde 200-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: