Zelenskyj sa stretol s predsedníčkou nemeckého parlamentu, aby prediskutovali dve dôležité témy

8.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v nedeľu stretol s predsedníčkou nemeckého parlamentu Bärbel Basovou počas jej návštevy Kyjeva, aby diskutovali o ďalšej vojenskej pomoci a tiež o sankciách voči Rusku. Informoval o tom tlačový úrad ukrajinského prezidenta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Naozaj si ceníme, že na Deň spomienky a zmierenia a v čase, ktorý je pre nás ťažkým obdobím vojny, prišla Ukrajinu podporiť predsedníčka Bundestagu Bärbel Basová,” uviedol Zelenskyj v nedeľu popoludní na komunikačnej platforme Telegram.

Čas spomienky a zmierenia je na základe rezolúcie OSN z roku 2004 stanovený na 8. a 9. mája a je obdobím spomienok na tých, ktorí zomreli v druhej svetovej vojne.

Šéfka nemeckého parlamentu v rozhovore pre denník Rheinische Post označila svoje stretnutie so Zelenským ako „veľmi dobré a priateľské” a dodala, že na Ukrajinu prišla preto, že cítila, že „je pre mňa dôležité osobne prejaviť solidaritu Nemecka s Ukrajinou”.

Konštatovala, že Nemecko urobí na podporu Ukrajiny všetko, čo je v jeho silách, vrátane podpory snahy o vstup do Európskej únie a poskytnutia pomoci pri obnove krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj sa stretol s predsedníčkou nemeckého parlamentu, aby prediskutovali dve dôležité témy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: