Zelenskyj sa poďakoval Američanom za miliardy dolárov vojenskej pomoci a vyjadril sa aj k „zmiešaným odkazom“

10.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu poďakoval Spojeným štátom, predovšetkým americkým daňovým poplatníkom, za miliardy dolárov vojenskej pomoci, ktorú poskytli Ukrajine, a požiadal o jej pokračovanie. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Vyhrážky od republikánov

Naozaj by sme chceli, aby podpora, najmä jej výška, zostala rovnaká,“ povedal v rozhovore s hlavnou medzinárodnou moderátorkou CNN Christiane Amanpourovou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský líder sa tiež vyjadril k nedávnym „zmiešaným odkazom” od republikánskych zákonodarcov, čo je odkaz na vyhrážky týkajúce sa zníženia pomoci Ukrajine, ak republikáni získajú kontrolu nad Snemovňou reprezentantov v polovici volebného obdobia prezidenta Joea Bidena. 

Dúfa v podporu aj po voľbách

Zelenskyj povedal, že dúfa, že americká obojstranná podpora ukrajinskému vojnovému úsiliu bude pokračovať bez ohľadu na výsledok.

Sme vďační za podporu oboch strán. Naozaj by sme si priali, aby táto podpora oboch strán zostala aj po voľbách. Je veľmi dôležité zachovať túto úroveň podpory, pretože podpora USA vysiela veľmi významný a silný signál,“ skonštatoval ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj sa poďakoval Američanom za miliardy dolárov vojenskej pomoci a vyjadril sa aj k „zmiešaným odkazom“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: