Zelenskyj odkázal Rusku, aby sa pripravilo na platenie reparácií. Vojakov nazval „zmätenými deťmi, ktoré zneužili“

3.3.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 3. marca 2022, 12:47

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v najnovšej videonahrávke vyzval Ukrajincov, aby pokračovali v odpore proti ruskému agresorovi.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Sľúbil, že okupanti nebudú mať „ani jeden pokojný okamih” a ruských vojakov nazval „zmätenými deťmi, ktoré zneužili” na účely invázie.

Ukrajinu napadol ďalší vírus

Zelenskyj taktiež prirovnal ruskú inváziu k ďalšiemu vírusu a pripomenul, že uplynuli dva roky, odkedy Ukrajina zaznamenala prvý prípad ochorenia COVID-19. „Už je to týždeň, čo nás napadol ďalší vírus,“ povedal Zelenskyj podľa spravodajského webu BBC.

V najnovšom príhovore sa odvoláva priamo na svoj ruský náprotivok Vladimira Putina, ktorý ospravedlňuje vojnu na Ukrajine ochranou rusky hovoriacich ľudí. Podľa Zelenského by ich mal brániť nie vo svete, ale „u seba doma“. „Je ich tam tiež dosť. Okolo 150 miliónov,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusov neminie platenie reparácií

Zelenskyj sľúbil, že Ukrajina bude opäť obnovená a Rusku odkázal, nech sa pripraví na platenie vojnových reparácií.

„Aj keď zničíte všetky naše ukrajinské katedrály a kostoly, nezničíte našu vieru, našu úprimnú vieru v Ukrajinu a Boha, vieru v ľudí. Prebudujeme každý jeden dom, každú jednu ulicu, každé jedno mesto. A Rusku odkazujeme – naučte sa slová ´reparácie´ a ´platby´. Plne nám zaplatíte za to, čo ste urobili nášmu štátu a každému jednému Ukrajincovi,“ skonštatoval Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj odkázal Rusku, aby sa pripravilo na platenie reparácií. Vojakov nazval „zmätenými deťmi, ktoré zneužili“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: