Zamestnávatelia na Slovensku sú optimistickí, asi tretina z nich očakáva nárast počtu zamestnancov

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Očakávania zamestnávateľov na Slovensku na tretí štvrťrok tohto roka sú optimistické. Podľa pravidelného prieskumu, ktorý zrealizovala spoločnosť Manpower na vzorke 520 zamestnávateľov na Slovensku, nárast počtu zamestnancov v júli až septembri tohto roka očakáva 34 % opýtaných zamestnávateľov a 22 % oslovených firiem ich pokles.

Najlepšie možnosti sú v Bratislave

Žiadne zmeny v počte pracovných síl v treťom štvrťroku tohto roka nepredpokladá 36 % zamestnávateľov, 8 % zamestnávateľov sa k náborovým plánom nevedelo vyjadriť.

Po sezónnom očistení dát, ktorým sa odstránil vplyv sezónnych výkyvov v náborových aktivitách, hodnota indexu dosiahla 12. V porovnaní s minulým štvrťrokom index vzrástol o 3 percentuálne body, oproti rovnakému obdobiu minulého roku stúpol jeden percentuálny bod.

Najlepšie vyhliadky pre uchádzačov o zamestnanie hlási sektor služieb, ako aj hotelový a reštauračný sektor. Viac zamestnancov bude podľa prieskumu potrebovať aj sektor IT, technológií, telekomunikácií, komunikácie a médií, ako aj stavebný sektor.

Najlepšie možnosti pre nezamestnaných ľudí avizujú zamestnávatelia v Bratislave, najhoršie na strednom Slovensku.

Prieskum robia každý štvrťrok

Prieskum “Manpower Index trhu práce” sa vykonáva každý štvrťrok na sledovanie zámerov zamestnávateľov znížiť alebo zvýšiť počet zamestnancov počas nasledujúceho štvrťroku.

Na druhý kvartál tohto roka bola oslovená reprezentatívna vzorka 520 zamestnávateľov na Slovensku s rovnakou otázkou: “Ako očakávate, že sa zmení celkový počet zamestnancov vo vašej spoločnosti v nasledujúcom štvrťroku do konca septembra 2022 v porovnaní s aktuálnym štvrťrokom?”.

Spoločnosť Manpower Group poskytuje služby a riešenia, ktoré pokrývajú životný cyklus zamestnanca. Na Slovensku sa Manpower každý mesiac stará o personálnu a mzdovú agendu viac ako dvetisíc pridelených zamestnancov, ktorých vyhľadal a ktorí pracujú u jeho klientov.

Viac k témam: Manpower Index trhu práce, Trh práce, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnávatelia na Slovensku sú optimistickí, asi tretina z nich očakáva nárast počtu zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: