Záborská chce spojiť sily so Žilinkom v boji proti neznášanlivosti a náboženskej intolerancii

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Splnomocnenkyňa vlády pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia a poslankyňa parlamentu Anna Záborská (klub OĽaNO) chce spolupracovať s Generálnou prokuratúrou SR (GP SR) v oblasti boja proti neznášanlivosti a náboženskej intolerancii.

Svitá na novú spoluprácu

Práve o možnostiach spolupráce v tejto oblasti v stredu na pôde GP SR so Záborskou diskutovali generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a námestník generálneho prokurátora SR Jozef Sedlák.

Ako informoval hovorca GP SR Dalibor Skladan, na ich prvom oficiálnom stretnutí vyslovili ambíciu premietnuť možnosti spolupráce aj do Memoranda o spolupráci.

Šíriaci sa extrémizmus

Na stretnutí komunikovali aj o stave, vývojových trendoch súvisiacich s trestnými činmi extrémizmu, a to zvlášť tých, ktoré sú prejavom neznášanlivosti z dôvodu náboženského vyznania.

Generálny prokurátor splnomocnenkyňu vlády ubezpečil, že na takéto prejavy bude prokuratúra aj „naďalej nekompromisne reagovať“.

Viac k témam: Memorandum, Náboženská sloboda, nábozenské
Zdroj: Webnoviny.sk – Záborská chce spojiť sily so Žilinkom v boji proti neznášanlivosti a náboženskej intolerancii © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: