Za podporu ruskej armády vo vojne na Ukrajine uvalili USA sankcie na ľudí a firmy po celom svete

14.11.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty uvalili sankcie na ľudí a firmy po celom svete za ich údajnú podporu ruskej armády v čase vojny Moskvy voči Ukrajine.

Medzi sankcionované entity patria napríklad francúzske realitné spoločnosti, skupina švajčiarskych občanov a taiwanský nákupca mikroelektronických komponentov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Všetci sú obvinení z toho, že sú finančnými sprostredkovateľmi alebo umožňovateľmi ruského vojenského dodávateľského reťazca, ktorý sa americkí predstavitelia zaviazali narušiť po začatí invázie na Ukrajinu vo februári.

Odbor pre kontrolu zahraničných aktív amerického ministerstva financií a ministerstvo zahraničných vecí určili 14 ľudí, 28 subjektov a osem lietadiel identifikovaných ako súčasť nadnárodnej siete, ktorá obstaráva technológiu určenú na budovanie ruskej armády.

Sankciám tiež čelia príbuzní oligarchu Sulejmana Kerimova, podnikateľ Murat Alijev, ktorý pracoval pre Kerimovu investičnú firmu, a sedem súvisiacich spoločností.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Za podporu ruskej armády vo vojne na Ukrajine uvalili USA sankcie na ľudí a firmy po celom svete © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: