Za podporovanie ruských bezpečnostných služieb sa na sankčnom zozname USA ocitla firma Incoff Aerospace sídliaca v Dúbravke

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Na sankčný zoznam Spojených štátov amerických, ktorý je reakciou na agresiu Ruska na Ukrajine, sa dostala aj firma Incoff Aerospace, ktorá sídli v bratislavskej Dúbravke. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zneužívanie technológií

Sankcie sú podľa rezortu odôvodnenou odpoveďou na zapojenie, príspevky alebo inú podporu ruských bezpečnostných služieb, vojenského a obranného sektora a vojenského a/alebo obranného výskumu a vývoja.

„Som rád, že sa nám v spolupráci so spojencami darí eliminovať zneužívanie medzinárodného obchodu so sofistikovanými technológiami, ktoré sú zneužité pri vraždení ukrajinského obyvateľstva,“ skonštatoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ochrana spoločných záujmov

Rezort obrany pripomenul, že bezpečnostné zložky spojencov Slovenska podobnými krokmi chránia spoločné záujmy a eliminujú možné hrozby.

„Vďaka spoločnému úsiliu boli identifikované siete krycích spoločností a spriaznených entít, ktoré skryto získavajú technológie pre ruské tajné služby a ruské bezpečnostné zložky. Aj tieto technológie sú následne využité pri budovaní spôsobilostí ruských ozbrojených síl, ktorými Ruská federácia útočí na Ukrajinu,“ uzatvára MO SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Za podporovanie ruských bezpečnostných služieb sa na sankčnom zozname USA ocitla firma Incoff Aerospace sídliaca v Dúbravke © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: