Vyberie už parlament konečne nového detského komisára? V hre sú štyria kandidáti a ľudskoprávny výbor ich odsúhlasil

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – O post komisárky alebo komisára pre deti sa budú uchádzať štyria kandidáti. Sú to Natália Blahová, Janette Motlová, Jozef Mikloško a Júlia Lindtnerová. Parlamentný výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny v stredu rozhodol, že kandidáti splnili zákonné podmienky voliteľnosti.

Plénum parlamentu bude detského komisára voliť na súčasnej schôdzi. Ak nebude voľba úspešná, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov. Na zvolenie je potrebná nadpolovičná väčšina prítomných poslancov.

Všetkých navrhlo hnutie OĽaNO

Blahová je bývalá poslankyňa parlamentu. Motlová pôsobí ako riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Mikloško je zakladateľ neziskovky Úsmev ako dar a Lindtnerová je predsedníčka Slovenskej rady rodičovských združení.

Všetkých štyroch záujemcov o pozíciu detského komisára navrhli poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Dvaja noví a dvaja starí kandidáti

Motlová a Lindtnerová sú noví kandidáti, Blahová a Mikloško sa už o post komisára uchádzali. Vlani v decembri Blahová získala pri voľbe jeden hlas a Mikloško štyri hlasy.

V kresle komisárky pre deti je exministerka práce za stranu Smer-sociálna demokracia Viera Tomanová. Kým parlament nezvolí jej nástupcu, bude pokračovať vo funkcii.

Viac k témam: Komisár pre deti, Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyberie už parlament konečne nového detského komisára? V hre sú štyria kandidáti a ľudskoprávny výbor ich odsúhlasil © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: