Vraždu na Zámockej ulici preklasifikovali na teroristický útok, za jeho schvaľovanie hrozí 10 rokov za mrežami

17.10.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) po konzultácii so špeciálnym prokurátorom zmenil právnu kvalifikáciu streľby v bare Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave na obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

Streľba na Zámockej ulici v Bratislave

Z doteraz zabezpečených dôkazov je totiž zrejmé, že stíhaný skutok vykazuje všetky zákonné znaky tohto trestného činu. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na Zámockej ulici v Bratislave (fotografie)

Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti pripomína, že jedna z foriem účasti na terorizme je verejné schvaľovanie teroristického útoku v zmysle paragrafu 419 Trestného zákona, za ktoré hrozí trest odňatia slobody vo výmere 3 až 10 rokov,” upozornila hovorkyňa.

Doplnila, že podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať razantne pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku.

Viac k témam: Špeciálny prokurátor, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vraždu na Zámockej ulici preklasifikovali na teroristický útok, za jeho schvaľovanie hrozí 10 rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: