Voľby by vyhral Hlas-SD pred SaS a Smerom, v parlamente by boli aj KDH a Republika

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ak by sa voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 18,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu Joj, ktorý zverejnili počas relácie Na hrane.

Druhá by skončila strana Sloboda a Solidarita, ktorú by volilo 14,3 percenta opýtaných. Prieskum volebných preferencií uskutočnili od 10. do 16. mája na vzorke tisíc respondentov, ktorých sa pýtali otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do NR SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Prečítam vám strany v náhodnom poradí, alebo môžete menovať aj nejakú inú“.

Opozičnú stranu Smer – sociálna demokracia by volilo 13,5 percenta opýtaných a koaličné hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti 10,7 percenta. Do parlamentu by sa dostali aj mimoparlamentné strany Progresívne Slovensko, ktoré si vybralo 9,7 percenta opýtaných a Kresťanskodemokratické hnutie (7,7 percenta). Podľa prieskumu by získalo hnutie Republika 6,2 percenta a Sme rodina 6,1 percenta. Mimo Národnú radu SR by skončila Slovenská národná strana (4 percentá), strana Szövetség – Aliancia (2,4 percenta) a koaličná strana Za ľudí (2,1 percenta).

Hlas-SD
18,2 %

SaS
14,3 %

Smer-SD
13,5 %

OĽaNO
10,7 %

PS
9,7 %

KDH
7,7 %

Republika
6,2 %

Sme rodina
6,1 %

SNS
4,0 %

Szövetség – Aliancia
2,4 %

Za ľudí
2,1 %

Maďarské fórum
2,0 %

Dobrá voľba a Umiernení
1,5 %

Kotlebovci – ĽSNS
1,1 %

Demokratická strana
0,1 %

Socialisti.sk
0,1 %

KSS
0,1 %

Život – národná strana
0,1 %

Národná koalícia
0,1 %

Viac k témam: Prieskum, Volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľby by vyhral Hlas-SD pred SaS a Smerom, v parlamente by boli aj KDH a Republika © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

%d blogerom sa páči toto: