Vojna je pre Ukrajincov podľa Čaputovej životnou realitou, vyhnala ich z domovov už druhýkrát za posledné roky

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vojna je pre Ukrajincov a Ukrajinky životnou realitou, ktorá ich vyhnala z ich domovov už druhýkrát za posledných osem rokov. Prezidentka Zuzana Čaputová to vo svojom profile na sociálnej sieti skonštatovala po stretnutí s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami z Ukrajiny.

Ukrajinci sú medzi sebou solidárni

Hlava štátu pripomína, že vojnu na Ukrajine sledujú Slováci z relatívneho bezpečia, no vyvolala nebývalú vlnu solidarity. Dodala však, že veľmi solidárni sú medzi sebou aj samotní občania Ukrajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ak si niekto myslí, že sem z Ukrajiny prichádzajú iba s natiahnutou rukou, mýli sa. Sami hovoria a prosia o to, aby sme ich vnímali ako ľudí, ktorí chcú byť platnými členmi našej spoločnosti. Prichádzajú s motiváciou nevzdať sa. Sú medzi nimi psychologičky, učiteľky, právničky aj podnikateľky,“ vyhlásila.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Najväčšie želanie Čaputovej

Čaputová pripomína, že mnoho Ukrajincov už dnes pomáha svojim krajanom ako dobrovoľníci. Napríklad prácou na hraniciach, distribúciou humanitárnej pomoci, prekladaním, či zháňaním ubytovania a práce. Prezidentka sa skláňa pred ich statočnosťou a nasadením.

„Vojna vždy prináša utrpenie, ale aj príbehy ľudí, ktorí sa mu postavili. Medzi nich patria aj Ukrajinky a Ukrajinci, s ktorými som sa rozprávala,“ povedala. Čaputovej najväčším želaním je, aby sa vojna na Ukrajine čo najskôr skončila a aby Ukrajina zostala suverénna a nezávislá.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna je pre Ukrajincov podľa Čaputovej životnou realitou, vyhnala ich z domovov už druhýkrát za posledné roky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: