Vojakom NATO na Slovensku bude veliť český plukovník, Naď mu zaželal veľa dobrých rozhodnutí

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Veliteľom predsunutej jednotky Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) na Slovensku je český plukovník Tomáš Unzeitig, ktorý bol donedávna zástupcom veliteľa 31. pluku radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Liberec.

Cenné skúsenosti z Afganistanu

Má skúsenosti s riadením zahraničných operácií, ktoré získal počas pôsobenia v Českej republike, no tiež v medzinárodných operáciách v Turecku a Afganistane.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako informoval minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti, veliteľ Unzeitig osobne vníma toto zoskupenie veľmi pozitívne a vidí jeho prínos najmä v posilnení spôsobilostí, ktoré Slovensku doposiaľ chýbali.

„Teší ma vynikajúca spolupráca, navyše s českým velením, ktoré je nám ako národu od nepamäti veľmi blízke. Veliteľovi prajem veľa dobrých rozhodnutí, síl do práce a teším sa na stretnutie,“ dodal Naď.

Alianční vojaci budú chrániť východné krídlo

Na Slovensko príde v rámci tzv. predsunutej prítomnosti NATO do tritisíc aliančných vojakov.

Z Českej republiky príde na Slovensko do 700 vojakov, z Nemecka do 1200, zo Spojených štátov amerických 600 vojakov, z Holandska a Slovinska po 200 vojakoch a z Poľska 100 vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Predsunutá prítomnosť vojakov NATO má za účel preukázať pripravenosť NATO reagovať na bezpečnostné hrozby. Jedným zo základných prvkov obrannej stratégie NATO je aj takzvaný aspekt odstrašenia.

Viac k témam: Bezpečnosť, Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojakom NATO na Slovensku bude veliť český plukovník, Naď mu zaželal veľa dobrých rozhodnutí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: