Vlhová štvrtá po 1. kole slalomu v Méribeli, za vedúcou Dürrovou zaostáva o 0,48 sekundy (video)

19.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová figuruje na 4. priečke po 1. kole slalomu žien vo finále Svetového pohára alpských disciplín vo francúzskom stredisku Méribel.

Shiffrinová zaostala za Petrou

Dvadsaťšesťročná Liptáčka ako úradujúca olympijská šampiónka v tejto disciplíne zaostáva za líderkou Nemkou Lenou Dürrovou o 48 stotín sekundy.

Druhá je priebežne Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,37 s) a tretia priečka patrí Slovinke Ane Bucikovej (+0,40 s). Vlhová tak na pódium stráca aktuálne osem stotín sekundy.

Už istá víťazka veľkého krištáľového glóbusu Američanka Mikaela Shiffrinová je piata, za Slovenkou zaostáva o 18 stotín sekundy. Druhé kolo je na programe o 13.30 h.

Istota malého glóbusu

Petra Vlhová má už od januára istotu zisku malého glóbusu za prvenstvo v hodnotení tejto disciplíny. V aktuálnej sezóne SP bola v slalome mimo pódia iba raz, presne pred týždňom bola vo švédskom Aare štvrtá.

Po šiestich rokoch dokonca na pódiu v slalome nefigurovala ani jedna z dvojice Vlhová – Shiffrinová. Okrem toho si Slovenka pripísala v najtočivejšej disciplíne päť víťazstiev a dve druhé miesta.

Liptáčke ušiel veľký glóbus

Mikaela Shiffrinová si veľký glóbus zaistila už po štvrtkovom super-G, k očakávanému súboju s Vlhovou tak v technických súťažiach neprišlo.

Američanka za celkové prvenstvo v tejto sezóne SP získala svoj už štvrtý veľký glóbus a vyrovnala sa krajanke Lindsey Vonnovej. Absolútnou rekordérkou v tomto smere je so šiestimi celkovými víťazstvami Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová.

Viac k témam: Svetový pohár alpských lyžiarov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová štvrtá po 1. kole slalomu v Méribeli, za vedúcou Dürrovou zaostáva o 0,48 sekundy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: