Vláda navrhla parlamentu na voľbu nového šéfa Úradu pre verejné obstarávanie iba jedného kandidáta, je ním Peter Kubovič

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda navrhla Národnej rade SR na voľbu nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) jediného kandidáta – Petra Kuboviča.

Pre agentúru SITA to v stredu potvrdila hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková s tým, že tohto kandidáta posunula vláda do parlamentu jednohlasne. Neuviedla, prečo kabinet navrhol iba Kuboviča a nie aj Tomáša Lepieša.

Lepieš mal o jeden bod viac

Jedenásťčlenná výberová komisia na základe verejného vypočutia dvoch kandidátov na šéfa ÚVO v piatok 23. septembra odporučila vláde Kuboviča a Lepieša. A to na základe vyrovnaného výsledku hodnotenia prezentácie, projektov a odpovedí oboch uchádzačov.

Lepieš ako riaditeľ odboru dohľadu na ÚVO po sčítaní hlasov získal 859 bodov, Kubovič, ktorý je špecialista na verejné obstarávanie v štátnej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., a zároveň člen odvolacej Rady ÚVO, dostal o jeden bod menej.

Pri hodnotení poradia uprednostnilo Kuboviča päť členov komisie a Lepieša štyria, zvyšné dva hlasy boli neurčené.

Mimovládky chceli obidvoch

Mimovládna organizácia Transparency International Slovensko bola za to, aby vláda navrhla parlamentu na voľbu predsedu ÚVO oboch kandidátov.

Zdôvodnila to tým, že na verejnom vypočutí uspeli obaja a vláde ich odporučila aj výberová komisia. S názorom Transparency sa stotožnil aj Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

„V dôsledku takmer remízového vyhodnotenia oboch kandidátov na šéfa ÚVO zo strany výberovej komisie si tiež myslíme, že vláda by mala posunúť do parlamentu oboch kandidátov, aby poslanci hlasovaním definitívne rozhodli,“ uviedla na sociálnej sieti organizácia pred rozhodnutím vlády.

Viac k témam: predseda ÚVO
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda navrhla parlamentu na voľbu nového šéfa Úradu pre verejné obstarávanie iba jedného kandidáta, je ním Peter Kubovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: