Vláda navrhla na šéfa ÚVO iba jedného kandidáta. Je to legitímne, obhajuje Karas

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda návrhom na voľbu za predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) v parlamente iba jedného z dvoch odporúčaných kandidátov využila svoje právo. „Rozhodla sa pre jedného kandidáta, myslím, že je to legitímne,“ zdôvodnil minister spravodlivosti Viliam Karas v stredu pred poslancami, prečo vláda navrhla na post na čele ÚVO len Petra Kuboviča a nie aj Tomáša Lepieša.

Odporučila navrhnúť oboch kandidátov

Výberová komisia odporučila vláde navrhnúť na voľbu oboch kandidátov po ich vyrovnanom hodnotení na verejnom vypočutí v septembri.

Pána Kuboviča ako kandidáta osobne poznám ako experta a odborníka. Nepochybujem o tom, že bol vybraný vhodný kandidát, ktorý bude túto prácu vedieť obstáť tak expertne, odborne ako aj morálne,“ povedal Karas.

Poslanci majú zvoliť nového predsedu ÚVO v stredu.

Dostal o bod menej

Lepieš, ktorý je riaditeľ odboru dohľadu na ÚVO, po sčítaní hlasov členov výberovej komisie po verejnom vypočutí získal 859 bodov. Kubovič, špecialista na verejné obstarávanie v štátnej spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., a zároveň člen odvolacej Rady ÚVO, dostal o jeden bod menej. Pri hodnotení poradia uprednostnilo Kuboviča päť členov komisie a Lepieša štyria, zvyšné dva hlasy boli neurčené.

Súčasný predseda ÚVO Miroslav Hlivák bol vymenovaný 14. septembra 2017 na päťročné obdobie, po uplynutí päťročného mandátu vo funkcii zostáva až do vymenovania nového predsedu.

Viac k témam: predseda, voľby ÚVO
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda navrhla na šéfa ÚVO iba jedného kandidáta. Je to legitímne, obhajuje Karas © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: