Vláda na čele s OĽaNO panuje už dva roky, premiér Heger sa pochválil úspechmi

21.3.2022 (Webnoviny.sk) – Doterajšie dva roky vládnutia boli najnáročnejšie v novodobej histórii Slovenska. Ďalšie volebné obdobie bude kľúčové v tom, či sa vrátime späť k vláde korupcie a úpadku, alebo pôjdeme naďalej dopredu. Na sociálnej sieti to uviedol premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Práve v pondelok uplynuli dva roky, odkedy prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala vládu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) zloženú zo strán Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina, Sloboda a Solidarita a Za ľudí. Vlani na jar Matoviča nahradil na čele vlády Heger.

Pozitívne zmeny a reformy

Premiér vyhlásil, že počas pandémie koronavírusu sa vláda snažila priniesť prvé pozitívne zmeny, či už v podobe legislatívnych opatrení alebo reforiem. Európskej komisii medzi prvými krajinami odovzdala Plán obnovy a odolnosti SR.

„Podarilo sa nám po vyše 12-ročnom reformnom bezvetrí presadiť kľúčové reformy v oblasti zdravotníctva, reformu optimalizácie siete nemocníc a reformou národných parkov sme povýšili ochranu našej cennej prírody. Ako antikorupčná vláda sme rozviazali orgánom činným v trestnom konaní ruky, postavili sa za poctivých vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí priniesli prvé výsledky v očiste Slovenska od skorumpovanej chobotnice,” vyhlásil premiér Heger.

Prijímanie zodpovedných rozhodnutí

Doplnil, že teraz sa čelí vojne na Ukrajine. Podľa neho možno vláda nesplnila očakávania všetkých občanov, ale rozhodne stojí na strane dobra a prijíma zodpovedné rozhodnutia.

„Popritom všetkom zvádzame však jeden z najnáročnejších zápasov, a to zápas o charakter Slovenska. V sieti konšpirácií a zloby, ktoré chrlia naši opoziční lídri, len aby sa vrátili ku korytu a zmarili všetko dobré, čo sme na Slovensku zaviedli,” povedal premiér s tým, že ľudia na Slovensku chcú žiť v modernej, zdravej, vzdelanej demokratickej a prosperujúcej krajine.

„Pre vás tento boj nikdy nevzdáme a budeme naďalej pokračovať v ceste, ktorou sme sa rozhodli ísť. Tá cesta má síce veľa nástrah a skratiek vedúcich do slepých uličiek, ale my sa nenecháme odstrašiť, ani vybočiť,” dodal predseda vlády.

Viac k témam: Plán obnovy, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda na čele s OĽaNO panuje už dva roky, premiér Heger sa pochválil úspechmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: