Vianočnú výzdobu v Prešove budú v rámci šetriacich opatrení na noc vypínať

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Neodmysliteľnou súčasťou vianočnej atmosféry v centre mesta Prešov je aj vianočná výzdoba. Jej súčasťou budú tradične svetelné inštalácie, drevený betlehem, či alej vianočných stromčekov. V rámci šetriacich opatrení však bude vianočné osvetlenie obmedzené a v noci sa bude vypínať.

Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, výzdoba v meste bude ladená v odtieňoch zlatej v kombinácii s briliantovou bielou a červenou. Do zlato-bielych tónov bude ladená aj vianočná výzdoba na celej Hlavnej ulici. „Výzdoba je vyrobená z materiálov, ktoré vyniknú aj počas dňa, keď nebude zapnuté osvetlenie,“ uviedla Šitárová.

K vianočnej výzdobe neodmysliteľne patrí aj veľký adventný veniec, ktorý je inštalovaný v Južnom parku. Okrem neho tam budú umiestnené svetelné inštalácie – 3D anjel, kvety, ľadové kryštály, vianočné gule a hviezda. Svetelné inštalácie bude už tradične dopĺňať aj rodinka tučniakov. Chýbať nebude ani alej vianočných stromčekov, ktoré budú ozdobovať žiaci prešovských základných škôl. Pri konkatedrále bude umiestnený drevený vyrezávaný betlehem. Adventnú atmosféru v meste dotvorí vianočná hudba.

Vianočnú výzdobu na Hlavnej ulici rozsvietia 25. novembra počas slávnostného otvorenia Prešovských vianočných trhov. Vianočné osvetlenie v ostatných častiach mesta, vrátane vianočných stromčekov a svetelných inštalácií v Južnom parku, bude rozsvietené na Deň sv. Mikuláša 6. decembra. V rámci akcie pre deti bude na Mikuláša rozsvietený aj vianočný stromček, ktorým je 15-metrový smrek.

Vianočná výzdoba v centre mesta sa bude zapínať každý deň, vždy súbežne s verejným osvetlením. V rámci šetriacich opatrení bude výzdoba v nočných hodinách vypnutá, vždy na šesť hodín, každú noc,“ doplnila Šitárová.

Viac k témam: energetická kríza, Vianočná výzdoba, Vianočné trhy, vianočný Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočnú výzdobu v Prešove budú v rámci šetriacich opatrení na noc vypínať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: