Viaceré krajiny Balkánu zasiahli prívalové povodne (foto)

21.11.2022 (Webnoviny.sk) – Silné dažde na Balkáne počas ostatných dvoch dní viedli k prívalovým povodniam, ktoré si vyžiadali najmenej šesť obetí, rozsiahle evakuácie a napáchali značné škody. Jednou z najviac zasiahnutých oblastí bol severozápad Albánska, kde boli zaplavené tisíce akrov poľnohospodárskej pôdy a stovky domov a územie čelilo výpadkom elektriny. Úrady museli evakuovať množstvo rodín.

Policajní potápači našli v pondelok v skorých ranných hodinách telá dvoch nezvestných mužov, otca a jeho syna, ktorých auto v nedeľu zaplavila voda v dedine Boge, asi 150 kilometrov severne od hlavného mesta Tirana.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Povodne v častiach Albánska, Čiernej Hory, Srbska a Kosova (fotografie)

Hladiny riek stúpli i v Čiernej Hore a Srbsku, kde cez víkend prišli pri povodniach o život dovedna štyri osoby. V Čiernej Hore sa utopila žena a jej dve deti, keď sa ich auto zrútilo z mosta do rieky. V južnom Srbsku sa zasa po páde do rieky utopil dvojročný chlapec.

Záplavy zasiahli aj oblasti na západe Kosova, kde spôsobili určité škody na budovách a zatvorenie škôl, no neboli hlásené žiadne obete.

Viac k témam: Povodne
Zdroj: Webnoviny.sk – Viaceré krajiny Balkánu zasiahli prívalové povodne (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: