Verejnoprávne médiá na Slovensku nesmú šíriť dezinformácie, Bilčík zdôrazňuje potrebu zvýšenia informačnej gramotnosti

4.3.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenské verejnoprávne médiá nesmú šíriť dezinformácie a dávať im priestor ako súčasť verejnej debaty. Počas brífingu pre novinárov to povedal poslanec Európskeho parlamentu (EP) Vladimír Bilčík (Spolu/EPP).

Europoslanec zdôraznil, že je potrebné zvýšiť u verejnosti nielen mediálnu, ale tiež informačnú gramotnosť.

Pripravujú Centrum proti hybridným hrozbám

Europoslanec zdôraznil, že novinári potrebujú pracovať v slobodnom prostredí a mali by byť nezávislí od akýchkoľvek vonkajších vplyvov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Serióznu žurnalistiku potrebujeme naozaj všade. Slovensko by tiež malo dobudovať Centrum proti hybridným hrozbám, ktoré sa pripravuje v gescii rezortu vnútra vrátane jeho dlhodobej udržateľnosti a odolnosti voči politickým tlakom,“ vyhlásil Bilčík.

Podľa jeho slov bude v súvislosti so situáciou na Ukrajine v najbližších týždňoch a mesiacoch potrebná aj spolupráca podobných centier v rámci Európskej únie (EÚ).

Dezinformačné weby sú hrozbou

Bilčík pripomenul, že dezinformačné weby nemajú mať v spoločnosti žiadne miesto a teší ho, že sa pristúpilo už aj k reálnym krokom, ktoré s nimi môžu bojovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Dezinformačné weby sú bezpečnostnou hrozbou, a takým spôsobom sa k nim potrebujeme postaviť,“ zdôraznil. Pripomenul, že boju s dezinformáciami by sa mali viac venovať aj veľké globálne platformy.

Viac k témam: Dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Verejnoprávne médiá na Slovensku nesmú šíriť dezinformácie, Bilčík zdôrazňuje potrebu zvýšenia informačnej gramotnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: