Veľkokapacitné centrum pre utečencov z Ukrajiny v Humennom prejde do pohotovostného režimu

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Veľkokapacitné centrum pre utečencov z Ukrajiny v Humennom bude od stredy 4. mája fungovať v pohotovostnom režime.

Utečenci môžu o štatút dočasného útočiska požiadať vo veľkokapacitnom centre v Michalovciach, či ďalej vo vnútrozemí v Žiline, Nitre alebo v Bratislave.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra SR (MV SR) Zuzana Eliášová.

O utečencov je postarané

„V každom veľkokapacitnom centre je im ponúknutá možnosť získať štatút dočasného útočiska, je im poskytnuté občerstvenie, možnosť odpočinku, zdravotná, sociálna a humanitárna pomoc,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OľaNO).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V prípade, ak sa odídenci rozhodnú zotrvať na území SR, ponúknu im núdzové ubytovanie, v ktorom sa môžu zdržiavať maximálne desať dní.

Osloviť ich môže úrad práce

Počas tejto doby ich oslovuje miestne príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny s možnosťami, ktoré ponúka sociálny systém.

Majú možnosť požiadať o štatút dočasného útočiska, ak o neho nepožiadali vo veľkokapacitných centrách, je im poskytnutá strava a tiež zdravotná, sociálna a humanitárna pomoc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľkokapacitné centrum pre utečencov z Ukrajiny v Humennom prejde do pohotovostného režimu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: